Suriye

Suriyeli pilot sınır ihlâli ve casusluktan tutuklandı

Hatay'a düşen Suriye rejimine ait savaş uçağından atlayarak kurtulan ve gördüğü tedavi sonrası taburcu edilen Suriyeli pilot Mehmet Sufhan, "Türkiye Cumhuriyeti sınır güvenliğini ihlâl ve casusluk" suçlarından tutuklandı.

Konular: Suriye, Türkiye
[Fotoğraf: AA]

hatay'ın merkez antakya ilçesi yaylacık mahallesi kırsalına 4 mart'ta düşen suriye'ye ait savaş uçağından paraşütle atlayarak kurtulan ve omuriliğindeki kırık nedeniyle hatay'da ameliyata alınan 56 yaşındaki pilot mehmet sufhan'ın, hatay devlet hastanesindeki tedavisi tamamlandı. taburcu edilen sufhan, daha sonra adliyeye sevk edildi. savcılıkta ifadesi alınan suriyeli pilot sufhan, "türkiye cumhuriyeti sınır güvenliğini ihlal ve casusluk" suçlarından tutuklandı.

hatay'ın merkez antakya ilçesi yaylacık mahallesi kırsalına 4 mart'ta suriye'ye ait savaş uçağı düşmüş, paraşütle atlayan pilot, altınözü ilçesi fatikli mahallesi'ndeki ayvaderesi mevkisinde yaralı bulunmuş ve hastaneye kaldırılmıştı.

kaynak: aa

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;