Ekonomi

Ukrayna’ya IMF desteği

IMF Başkanı Lagarde, Ukrayna’nın reformlarından memnuniyet duyduğunu, ‘stand by’ yani kredi anlaşmasının önümüzdeki günlerde tamamlanacağını açıkladı.

Konular: Küresel ekonomi

Haberin Öne Çıkanları

IMF ve Ukrayna yetkilileri görüştü

Kredi anlaşması onaylanacak

Reformlar teşvik edilecek

IMF Başkanı, ülkeyi mali reformları devam ettirmesi yönünde teşvik edeceklerini bildirdi. [Reuters]

uluslararası para fonu (imf) başkanı christine lagarde, ukrayna'nın reform sürecini desteklediklerini ifade ederek, bu ülkeyle planlanan ‘stand by’ yani mali sistemini düzeltmek için kullandırılacak kredi anlaşmasının gelecek haftalarda onaylanmasını beklediğini belirtti.

imf başkanı lagarde, ukrayna ekonomi bakanı pavlo sheremeta, maliye bakanı aleksandır şlapak ve ukrayna ulusal bankası başkanı stepan kubiv ile görüştü.

reformlar teşvik edilecek

lagarde, konuyla ilgili açıklamasında, görüşmede ukrayna'da son dönemlerdeki ekonomik gelişmeleri ele aldıklarını belirterek, ekonomi politikadaki uygulamaların tamamlanmasının, imf yönetim kurulu'nca ‘stand by’ anlaşması teklifinin değerlendirilmesine olanak sağlayacağına işaret etti.

lagarde, ukrayna'nın stand by anlaşması teklifinin, imf yönetim kurulu tarafından gelecek haftalarda değerlendirmeye alınmasını beklediğini kaydederek, "ukrayna hükümeti ve ulusal bankası tarafından şu ana kadar yürütülen reformlardan memnuniyet duyuyorum ve yetkilileri, program vasıtasıyla bu reform ivmesini devam ettirmeleri yönünde teşvik ediyorum" ifadesini kullandı.

kaynak: anadolu ajansı

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;