İnsan

Uyuyamayan babasını servisle gezdiriyor

Ordu Gölköy’den İstanbul Esenyurt’a gelen 80 yaşındaki babası evde uyuyamayınca, servis şoförü oğlu çareyi onu sık sık kestirdiği minibüsüyle gezdirmekte buldu.

Konular: İnsan, Türkiye

ordu'nun gölköy ilçesinden istanbul'daki oğlunun yanına gelen 80 yaşındaki nazmi erol, bir türlü evde uyuyamayınca servis şoförü oğlu çareyi onu sık sık kestirdiği minibüsüyle yanından ayırmamakta buldu.

esenyurt'ta oturan oğlu bülent erol'un yanına gelen nazmi erol, bir yıldan bu yana evde uyuyamaz oldu. ağır işiten erol, yakınlarının kendisini rahat ettirme konusundaki bütün çabalarına rağmen uyku sorununu çözemedi.

geçimini minibüsüyle çeşitli şirketlerin görevlilerini taşımakla sağlayan servis şoförü bülent erol, birkaç kez yanında yolculuk eden babasının araçta oturarak da olsa uyuduğunu görünce çareyi onu yanından ayırmamakta buldu.

"arabada daha rahat uyunuyor"

her gün erkenden esenyurt'tan oğluyla birlikte yola çıkan beylikdüzü, avcılar, küçükçekmece, bağcılar ve daha sonra mecidiyeköy hattında yolları aşındıran nazmi erol, “yaşım 80, uyku sorunum var. arabada rahat uyuyorum. evde ise var bir sıkıntı. arabada daha rahat uyunuyor. seneyi geçti bu böyle. arabada yolcuları almaya gide gele ben uyuyorum böyle” dedi.

servis şoförü bülent erol, yaşlı babasının gece uyuyamayınca oda oda gezdiğini belirterek, “evde kapalı yerde çok daralıyor. uyuyamıyor. burada ise arabadan devamlı dışarı bakıyor, sıkılmıyor, arada kestirip uyuyor. arabada personel arkadaşlarla konuşuyor, sağa sola baktığı için rahat ediyor galiba. evde kapalı yerde bunalıyor. ama dışarıda arabada rahat. doktorlardan tam bir cevap alamıyoruz. şu anda gün boyu benimle gidip geliyor" diye konuştu.

"ehliyeti olsa neredeyse servisi ona devredeceğim"

bülent erol, babasını yanında götürmediği gün kendisini akşama kadar 40 kez telefonla aradığını anlattı. "arabaya oturtuyorum, tüm istanbul'u dolaşsak gıkı çıkmıyor. etrafı seyrediyor, uyuyor. imkân olsa, mazot pahalı olmasa, neredeyse rahat etmesi için 24 saat kontağı kapatmayacağım. saat 21.00'de eve gidiyoruz, yerinde duramıyor. gazete, kitap okuyor tekrar ayağa kalkıp odaları dolaşıyor. 12 gündür yanımda bir anlamda servis sorumlusu gibi oldu. ehliyeti olsa neredeyse servisi ona devredeceğim, ama ehliyeti yok" ifadelerini kullandı.

"artık bizden biri oldu"

servise binen şirket çalışanlarından ahmet kurtuldu, ilk birkaç gün kim ve rahatsızlığını bilmedikleri için yadırgadıkları nazmi erol'la kısa sürede kaynaştıkları, her gün hatırını sorduklarını, kendisiyle yakından ilgilendiklerini söyledi. kurtuldu, "servis şoförümüz bülent beyle görüşünce ve babasının sorunun da ne olduğunu anlayınca kendisine alıştık. amca artık bizden biri oldu. müsait olduğunda kahvaltıya falan da çağırıyoruz. gelirse şirketimizde yapıp tekrar dönüyorlar. alıştık biz kendisine" dedi.

kaynak: dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;