Tenis

Wimbledon'da 15 Türk hakem

Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon'da 15 Türk hakem görev yapıyor.

Konular: Spor, Wimbledon
Son Wimbledon'ı Djokovic kazandı [Getty]

türkiye tenis federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 20 haziran'da eleme maçlarıyla başlayan turnuvada, türkiye 15 hakemle temsil ediliyor.

ingiltere'nin başkenti londra'da bu sene 130'uncusu düzenlenen organizasyonda türk hakemler semra akyüz, dilek akdilek, esin kıratlı, soner sivri, haluk torun, ahmet sert, mehmet ali akyüz, serdar sumer, alaattin boyar, mustafa vatansever, erkan tarhan, ali büyüklüoğlu, cem çağlar, güven çelik ve mehmet duran dal görev alıyor. 

bu arada kadınlar dünya sıralamasının 6 numarası belaruslu tenisçi victoria azarenka, sakatlığı sebebiyle sezonun üçüncü grand slam turnuvası wimbledon'dan çekildi.

wimbledon'ın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, azarenka, sezonun ikinci grand slam turnuvası fransa açık'ın (roland garros) ilk turunda, maçı bırakmasına neden olan diz sakatlığı yüzünden 27 haziran-10 temmuz tarihlerinde ingiltere'nin başkenti londra'da düzenlenecek çim kort turnuvasında mücadele edemeyecek.

2012 ve 2013 yıllarında, avustralya açık'ta 2 grand slam şampiyonluğu bulunan azarenka, 2011 ve 2012'de wimbledon'da yarı final oynamıştı. 26 yaşındaki raket, 2015'te ise wimbledon şampiyonluğu yaşayan serena williams'a çeyrek finalde elenmişti.

kaynak: aa
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;