Türkiye-Irak ilişkileri

Yıldırım Bağdat'ta

Başbakan Binali Yıldırım, Bağdat ziyaretinde Irak Başbakanı Haydar İbadi ile görüştü. Başbakanlık Sarayı'nda basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık bir saat sürdü.

[Fotoğraf: AA]

başbakan binali yıldırım, bağdat ziyaretinde, irak başbakanı ibadi tarafından resmi törenle karşılandı

başbakanlık sarayı'nda gerçekleştirilen törende, ekonomi bakanı nihat zeybekci, enerji ve tabii kaynaklar bakanı berat albayrak, gümrük ve ticaret bakanı bülent tüfenkci, milli eğitim bakanı ismet yılmaz ve milli savunma bakanı fikri işık da hazır bulundu. 

törenin ardından yıldırım ve ibadi baş başa görüşmeye geçti. başbakanlık sarayı'nda basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık bir saat sürdü.

görüşmenin ardından yüksek düzeyli stratejik işbirliği konseyi (ydsk) toplantısına başkanlık edecek olan iki mevkidaş, daha sonra ortak basın toplantısı düzenleyecek.

ydsk toplantısı en son irak başbakanı ibadi’nin, türkiye’ye ziyarette bulunduğu 25-26 aralık 2014 tarihlerinde gerçekleştirilmişti.

[Fotoğraf: AA]

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;