Kültür-Sanat

Yoldaki İzler

Türk Belçika Dostluk ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen, Türkiye ve Belçika arasında göçmen olmanın konu edildiği, "Yoldaki İzler" sergisi, Eskişehir'de açıldı.

Konular: Kültür-Sanat
Türkiye ve Belçika arasında göçmen olmanın konu edildiği, "Yoldaki İzler" sergisi, Eskişehir'de açıldı. [AA]

türk belçika dostluk ve kültür derneği başkanı giselle marien, atatürk kültür, sanat ve kongre merkezi'ndeki sergide gazetecilere yaptığı açıklamada, sanata ve kültüre önem veren bir il olması nedeniyle eskişehir'i seçtiklerini söyledi.

türk sanatçıların da belçika'da sergi açmasını istediklerini belirten marien, "amacımız türkiye ve belçika arasında dostluk köprüsü oluşturmak" dedi.

eskişehir büyükşehir belediyesi başkan vekili jale nur süllü de sergiye ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. sergide, çoğunluğu belçika'dan 19 sanatçının eserlerine yer verildi.

fotoğraf, video, yerleştirme gibi farklı teknikleri, kauçuk, cam, kumaş, seramik gibi çeşitli malzemelerle tablo ve obje haline getiren sanatçılar, sergi ile türklerin ülkeye resmi olarak kabul edilmesinden bugüne geçen 50 yıllık sürenin bıraktığı izleri yansıtmayı amaçlıyor.

sergi 11 mart'a kadar gezilebilecek.

kaynak: anadolu ajansı

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;