2015 Genel Seçimi

Yüksekova’da da taşımalı sistem

Hakkâri'nin Yüksekova İlçe Seçim Kurulu tarafından köylerdeki sandıkların ilçe merkezine taşınması kararı alındı. HDP İlçe Seçim Komisyonu Sözcüsü Fikret Turgut karara itiraz edeceklerini söyledi.

[Fotoğraf: AA]

hakkâri’nin yüksekova ilçesinde 1 kasım genel seçimleri için ilçe seçim kurulu tarafından sandıkların taşınması kararı alındı. sandıkların taşınması ile yüksekova’nın birçok köyünde sandık kurulmayacak, ilçe merkezinde ise sadece 12 okulda oy kullanılabilecek. sandık kurulamayan köylerde yaşayan seçmenler ise ilçe seçim kurulu tarafından belirlenen köylerde oy kullanabilecek. 69 bin 331 seçmenin bulunduğu ilçede toplam 223 sandık kurulacak.

ilçe seçim kurulu'nun kararına tepki gösteren hdp ilçe seçim komisyonu sözcüsü fikret turgut, partisinin oylarının azalması için böyle bir kararın alındığını ileri sürdü. turgut karara itiraz edeceklerini söyledi.

kaynak: dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;