İnteraktif

İstanbul, trafikte 50 ile bedel

İstanbul'da kayıtlı araç sayısı 3 milyon 784 bine ulaştı. Bu sayı 50 ildeki araçların tamamına bedel. Türkiye yollarında en az görülen plaka ise 62. Tunceli'de, otomobilden traktöre, minibüsten kamyona tüm araçların sayısı sadece 8 bin 47 araç.

Konular: Türkiye, Ekonomi

türkiye istatistik kurumu (tüik) türkiye'de kayıtlı araç sayılarını açıkladı. buna göre trafiğe kayıtlı toplam 20 milyon 729 bin 666 adet taşıt var.  bu araçların %53,4’ünü otomobil, %16,3’ünü kamyonet, %14,4'ünü motosiklet, %8,4’ünü traktör, %4’ünü kamyon, %2,2’sini minibüs, %1,1’ini otobüs, %0,2’sini ise özel amaçlı taşıtlar oluşturuyor.

2016 ağustos ayında 95.558 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı. trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı bir önceki aya göre %5,3 arttı.
trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı geçen yılın aynı ayına göre ise %12,5 azaldı.

illere göre araç sayılarını aşağıdaki haritada bulabilirsiniz. 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;