Kronoloji

50 yıllık savaşın kronolojisi

Tarihin en eski silahlı örgütlerinden FARC, 50 yıllık savaşı bitirecek bir adım attı, silah bırakma kararı aldı. Kolombiya hükümeti ve FARC üyeleri, Küba'nın başkenti Havana'da koşulsuz ateşkes anlaşması imzaladı. Latin Amerika'da 220 binden fazla cana mâl olan savaşın kronolojisi...

kolombiya hükümeti ile kolombiya devrimci silahlı güçleri (farc) arasında ilân edilen ateşkes anlaşması imzalandı. farc'ın tek taraflı ateşkes ilân etmeyi kabul etmesiyle varılan anlaşma, havana'da küba devlet başkanı raul castro'nun da katılımıyla kolombiya devet başkanı juan manuel santos ile farc lideri timochenko arasında imzalandı.

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;