2017 Dünya Atletizm Şampiyonası Londra'da

10 oy alan Katar'ın başkenti Doha'yı geride bırakan Londra, 16 oyla 2017 Dünya Atletizm Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaya hak kazandı.

Konular: Diğer Sporlar

Haberin Öne Çıkanları

2017'de Londra'da

Doha 10 oy aldı

Hazırlıklar başlıyor

ingiltere'nin başkenti londra, 2017 yılında yapılacak dünya atletizm şampiyonası'na ev sahipliği yapma hakkını kazandı.
 
dünya atletizm federasyonları birliği'nin (iaaf) monaco'da yaptığı toplantısında yapılan oylamada, 16 delegenin oyunu alan londra, 10 oy kazanan katar'ın başkenti doha'yı geride bıraktı.

Bolt'un hedefi

dünya rekortmeni jamaikalı sprinter usain bolt, 2012 londra olimpiyatları'nda 4 altın madalya hedeflediğini söyledi.

birleşik krallık, şampiyonaya ilk kez ev sahipliği yapma hakkını elde ederken, organizasyon, 2012 londra olimpiyat oyunları için inşa edilen 60 bin kişilik olimpiyat stadı'nda gerçekleştirilecek.
 
ingiltere'nin verdiği teklife göre, şampiyonanın temmuz ayı sonunda ya da ağustos ayı başında yapılması planlanıyor.
 
ingiltere başbakanı david cameron, verdikleri teklifin kabul edilmesinin ülke için harika bir haber olduğunu belirterek, alınan kararı, "olimpiyatların devamı daha iyi getirilemezdi. en başarılı dünya atletizm şampiyonası'nı düzenlemek için kararlıyız. dünya genelindeki atletleri ve onları destekleyenleri, çok kültürlü, sporsever ve canlı başkentimizde ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz" ifadeleriyle değerlendirdi.

kaynak: anadolu ajansı

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;