Casusluk Hattı

Sarı Kek’in izinde

Casusluk Hattı belgelerinde, İsrail istihbaratının İran’ın Afrika'dan nükleer materyal ithalatına nasıl engel olduğu görülüyor. 'Sarı kek' olarak bilinen tonlarca uranyum oksit, Ermeni bir aracıyla Türkiye üzerinden İran'a getirildi.

Konular: Casusluk Hattı

al jazeera araştırma birimi’nin ortaya çıkardığı gizli istihbarat belgeleri, israil’in güney afrika’daki faaliyetlerine ışık tutuyor.

istihbarat kolları kara kıta’nın dört bir köşesine uzanan mossad’ın, iran’ın afrika’dan nükleer madde ithalatına vurduğu darbe ortaya çıkıyor. belgelerde, ‘sarı kek’ olarak bilinen tonlarca uranyum oksit maddesinin, ermeni bir aracıyla türkiye üzerinden geçişine de yer veriliyor.

mossad’ın güney afrika istihbaratıyla güvensizliğe dayalı ilişkisi de gözler önüne seriliyor.

casusluk hattı dosyası, israil’in kendisini ilk tanıyan arap ülkesi mısır’a dahi sabotaj hazırlığında olduğunu ortaya çıkardı.

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;