AKP

AK Parti 21 Mayıs'ta olağanüstü kongreye gidiyor

AK Parti, 21 Mayıs'ta olağanüstü kongreye gitme kararı aldı. Kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partiye üye olarak tekrar genel başkanlığı üstlenmesi bekleniyor.

Konular: AKP, Türkiye
Prof. Ahmet Çiğdem'e göre, AKP kurulduğunda baskın olan esas öge, kendi sağıyla arasına koymaya çalıştığı mesafeydi.
[Fotoğraf: AA / Arşiv]

yüksek seçim kurulu'nun anayasa değişikliği referandumunun resmi sonuçlarını açıklamasının ardından ak parti, olağanüstü kongre düzenleyecek.

reuters'in üst düzey bir ak partili yetkiliye dayandırdığı habere göre, kongre tarihi olarak 21 mayıs'ı belirledi.

olağanüstü kongre'de cumhurbaşkanı erdoğan'ın partiye üye olarak genel başkanlığa aday olması bekleniyor.

erdoğan, 25 nisan'da reuters'e yaptığı açıklamada, ysk'nın referandumun resmi sonuçlarını açıklamasının ardından düzenlenecek ak parti kongresinde partiye geri döneceğini söylemişti. erdoğan, genel başkanlığa gelip gelmeyeceğine parti üyelerinin karar vereceğini söyleyerek, genel başkanlığa aday olacağı mesajını vermişti. 

kaynak: reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;