PKK

Akdoğan'dan Demirtaş'a eleştiri

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, PKK'nın ateşkes ilânının "tamamen yalan" olduğunu söyledi. Akdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın son dönemde kullandığı dilin "özerkliğe giden yoldaki siyasi projenin karşılığı" olduğunu savundu.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan. [Fotoğraf: AA / Arşiv]

tvnet'e konuşan başbakan yardımcısı yalçın akdoğan, pkk'nın son dönemde yeni bir proje uygulamaya çalıştığını anlattı. akdoğan, "seçimden sonra örgüt 'eylemsizliği bitirdiğini' açıkladı. arkasından 'devrimci halk savaşı ilân ediyorum' dedi ve uyuyan polislerimizi şehit ederek, terör saldırılarına başladı. burada buna karşılık bir sonuç olarak devlet de operasyonlara başladı. devlet o operasyonlara başlamasaydı, türkiye'de bir kaos bekliyorlardı. 'türkiye artık yönetilemiyor; otorite boşluğu var, bir kaos var', buradan başka bir yere varmaya çalışacaktı" dedi.

devletin pkk'ya yönelik operasyonlarla "tüm bu algı oyunlarını" bozduğunu ifade eden akdoğan, planları tutmayan örgütün, "canlı bomba talimatları vermeye başladığına" dikkat çekti.

pkk tarafından ilan edilen eylemsizlik karalarının "tamamen yalan" olduğunu savunan yalçın akdoğan, "bu tür eylemler olduğunda diyecekler ki 'bunu falanca örgüt yaptı, biz yapmadık.' pkk bir taraftan 'hdp'ye yarasın' diye 'eylemsizlik ilân ettiğini' söylüyor, öbür taraftan da devleti baskılamak için yine birtakım terör eylemlerini sürdürecek. böyle baktığımda selahattin demirtaş'ın kullandığı bu ayrımcı dil, aslında özerkliğe doğru giden yoldaki siyasi projenin bir karşılığı" diye konuştu.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;