Çevre

Binden fazla vizon serbest

Kanada’da bir vizon çiftliğine giren kimliği belirsiz kişiler, binden fazla vizonu kafeslerini açarak doğaya saldı. Bölgede çok sayıda kürk hayvanı çiftliği var.

Konular: Kanada, Çevre
Su kenarlarında yaşayan vizonlar Amerika'nun kuzeyi ve Avrupa kıtasının bazı bölgelerinde görülüyor. [Fotoğraf: Shutterstock]

kanada'nın quebec eyaletinde bir vizon çiftliğine giren kimliği belirsiz kişiler kafesleri açarak binden fazla vizonu doğaya saldı. 

kürkü çok pahalı olan tilki ve vizonların bu şekilde yetiştirilmesine hayvan hakları savunucuları karşı çıkıyor.

tilki ve vizon çiftlikleri ile ünlü bölgede geçen hafta protesto gösterilerine sahne olmuştu. tüm mal varlığını kaybeden çiftlik sahibi jean-luc rodier'in zararının ne kadar olduğu ise açıklamadı.

hayvanseverlerin hedefinde

bölgedeki çiftlik sahipleri, hayvan hakları savunucularının yaptığı eylemlerin, kendilerini ve çiftliklerini hedef haline getirdiğini, son saldırının da bunun bir örneği olduğu iddiasında.

kanada kürk üreticileri konseyi başkanı alan herscovici, saldırıyı düzenleyenlerin vizonlara iyilik etmediğini, zira çiftlikte yetiştirilen hayvanların vahşi hayata dayanıklı olmadıklarına dikkat çekti.

daha önce de benzer olayların yaşandağı bölgede halk, serbest bırakılan vizonların saldırsına karşı uyarıldı.

kaynak: anadolu ajansı

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;