Diğer Sporlar

Budapeşte adaylıktan vazgeçiyor

Macaristan hükümeti, Budapeşte Belediyesi ve Macaristan Olimpiyat Komitesi'ne (MOB) 2024 olimpiyat adaylığını geri çekmesini tavsiye etme kararı aldı.

Daha önce Hamburg ve Roma da vazgeçmişti. [Reuters]

budapeşte'de geçen ay konu hakkında halk oylaması düzenlenmesi için momentum hareketi tarafından düzenlenen imza kampanyasına halk büyük ilgi göstermiş, referandum için gerekli olan 138 bin sayısı fazlasıyla aşılarak, 266 bin imza toplanmıştı.

budapeşte'nin çekilmesinin resmileşmesinin ardından fransa'nın başkenti paris ve abd'nin los angeles kenti aday olarak kalacak. adaylık süreci de 15 eylül 2017’de karara bağlanacak.

almanya'nın hamburg kenti referandum, roma da maddi kaygıları gerekçe göstererek adaylıktan daha önce çekilmişti. 

kaynak: al  jazeera

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;