Euro 2016

Cantona'dan Deschamps'a 'ırkçılık' eleştirisi

Bir dönem Fransa Milli Takımı'nda beraber oynayan Eric Cantona ve Didier Deschamps açıklamalarıyla Euro 2016 öncesi karşı karşıya geldi. Cantona, Ben Arfa ve Benzema'nın Kuzey Afrika ökenli olduğunu için kadroya alınmadığını iddia etti.

Konular: Spor, Futbol, Fransa
Cantona, futbolcluk dönemindeki hırçın yapısıyla biliniyor. [Getty]

iki futbol adamı fransa milli takımı'yla birlikte 34 maça çıktı. 90'lı yıllarda birlikte geçen günlerin ardından cantona kaptanlığı deschamps'a bıraktı.

perşembe günü cantona, guardian'a özel röportaj verdi. röportajda deschamps'ın benzema ve hatem ben arfa'yı, kuzey afrika kökenli oldukları için euro 2016 kadrosuna almadığını savundu.

cantona "ikisi de mükemmel oyuncular. fakat gerçek bir fransız ismi olan deschamps, belki de bu alanda tek. ailesinde herkes fransız, başka ırktan kimse yok. aynı abd'deki mormonlar" gibi diye konuştu.

benzema'nın son dönemdeki şantaj suçlamalarına nazaran ben arfa'nın fransa'daki şu an en iyi oyuncu olduğunu belirten cantona, ırklarından dolayı kadroda olmadıklarını düşündüğünü söyledi.

deschamps da cantona'nın bu açıklamalarına karşı dava açacağını ifade etti.

cantona'nın vurguladığı hatem ben arfa sezonu nice'de geçirdi. 17 gol 6 asistle oynadı. 29 yaşındaki futbolcu tunus asıllı.

kaynak: reuters
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;