Futbol

Carlos Queiroz İran'da kaldı

Carlos Queiroz, İran ile olan sözleşmesini uzattı. Portekizli teknik direktör dört yıl daha İran'ı çalıştıracak.

Queiroz, İran'dan önce Portekiz'i çalıştırıyordu [Getty Images]

bir dönem real madrid ve portekiz millli takımı'nı da çalıştıran queiroz, 2011'den beri iran'ın başında.

2014 dünya kupası'nda da iran'ı çalıştıran 61 yaşındaki teknik adamın ilk hedefi 2015 asya kupası'nda madalya kazanmak. çok çalıştıklarını söyleyen carlos queiroz ikinci hedef olarak da 2018 dünya kupası'na katılmayı belirledi. programlarının oldukça basit olduğuna dikkat çekti.

iran, dördüncü dünya kupası tecrübesi olan 2014 brezilya'da arjantin, bosna hersek ve nijerya ile eşleşmiş fakat gruptan çıkmayı başaramamıştı.

dünya kupası'nın ardından queiroz'un takımdan ayrılacağı konuşuluyordu.

iran futbol federasyonu başkanı ali kafashian, bu kontratın üç aşamalı olduğunu, ilkinin de asya kupası olduğunu ifade etti.

kaynak: reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;