Amerika Açık

Cilic Federer’i devirdi

17 grand slam şampiyonluğu bulunan Roger Federer’e set vermeyen Marin Cilic, Amerika Açık’ta finale yükseldi. Kei Nishikori’nin rakibi oldu.

Konular: Spor, Tenis
Federer 1.85 Cilic ise 1.98 boyunda. [Fotoğraf: Reuters]

marin cilic, yarı finalde roger federer karşısında 6/3, 6/4, 6/4’lük setlerle sonuca gitti.

1.98 boyundaki hırvat raket, federer ile daha önce oynadığı beş maçı da kaybetmişti.

43 puan vuruşu ve 13 ace yapan cilic, maçtan sonra, “benim için muhteşem bir gün. böyle bir performans sergilemeyi hayal bile etmiyordum” dedi.

33 yaşındaki federer ise, “cilic harika oynadı. belki ben de tam olarak günümde değildim ama skoru belirleyen bu olmadı” diye konuştu.

14 numaralı seri başı marin cilic, finalde kei nishikori ile karşılaşacak. nishikori de yarı finalde bir başka favoriyi, novak djokovic’i yenmişti.

hem cilic hem de nishikori ilk grand slam finaline çıkacak.

kaynak: reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;