ABD

Clinton'ın 2016 hedefleri

ABD'nin eski dışişleri bakanı Hillary Clinton, 2016'da yapılacak başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayı olmak için yarışa girip girmeyeceğini 2015 başında açıklayacak.

Konular: ABD
Clinton, 2008'deki başkanlık seçimleri için Demokrat Parti'de Barack Obama'nın rakibi olmuş ancak kaybetmişti. [Fotoğraf: Reuters]

amerika birleşik devletleri'nde (abd) 2016'da yapılacak başkanlık seçimleri için demokrat parti'den aday adayı olacağı konuşulan hillary clinton, henüz son kararını vermediğini söyledi.

abd'nin eski dışişleri bakanı clinton, mexico city'de katıldığı bir programda başkanlık için yarışma kararı almanın önemli bir seçim olacağını ifade etti. clinton kararını gelecek yılın başlarında vermeyi düşündüğünü söyledi.

clinton, 2008'deki başkanlık seçimleri için demokrat parti'de barack obama'nın rakibi olmuş ancak kaybetmişti. obama'nın ilk döneminde dışişleri bakanı olarak görev alan clinton, bu yıl bazı sağlık sorunlarıyla da mücadele etmek zorunda kalmıştı.

kaynak: anadolu ajansı

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;