Türkiye - Rusya ilişkileri

Erdoğan-Putin görüşmesi 3 Mayıs'ta

Kremlin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in 3 Mayıs'ta Soçi'de bir araya geleceğini açıkladı.

[Fotoğraf: AA]

kremlin basın sözcüsü dmitriy peskov, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ile rusya devlet başkanı vladimir putin'in 3 mayıs'ta rusya’nın soçi şehrinde bir araya geleceğini duyurdu. 

peskov, ria-novosti ajansına yaptığı açıklamada, soçi'deki görüşmede erdoğan ve putin'in suriye'deki durumu değerlendireceklerini belirtti. peskov, görüşmeye ilişkin başka detay vermedi. 

erdoğan ve kendisine tebrik telefonu açan putin’in salı günkü görüşmesinde ikili ilişkileri normalleştirmeye yönelik çabaları hızlandırmanın yanı sıra, suriye'de ateşkesin tahkimi için birlikte çalışmanın önemi vurgulanmıştı.

erdoğan ve putin son olarak 10 mart'ta moskova'da düzenlenen türkiye-rusya üst düzeyli işbirliği konseyi toplantısında bir araya gelmişti. 

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;