Futbol

Futbol takımını taşıyan uçak düştü

Brezilya’nın Chapecoense Real futbol takımı oyuncularının da içinde bulunduğu uçak, Kolombiya’nın Rionegro kenti yakınlarında düştü. Kolombiya Polisi, 76 kişinin öldüğünü açıkladı. La Ceja Belediye Başkanı Elkin Osorio, 5 kişinin kurtulduğunu söyledi.

Konular: Futbol, Amerika, Spor

kolombiya’nın rionegro kentindeki josé maría córdova uluslararası havaalanı’nın twitter hesabından yapılan açıklamada, brezilya’nın chapecoense real futbol takımını da taşıyan cp2933 numaralı uçağın düştüğü belirtildi.

havaalanının açıklamasına göre, uçakta 72 yolcu ve 9 kişilik kabin ekibi bulunuyor. kolombiya polisi, 76 kişinin öldüğünü açıkladı. 

'5 kişi kurtuldu'

la ceja belediye başkanı elkin osorio, hava şartlarının elverişsizliğinden dolayı arama-kurtarma çalışmalarının güçlükle yapıldığı olay yerinde 25 cesedin bulunduğunu, 5 kişinin ise kurtulduğunu söyledi. kolombiya sivil havacılık kurumu başkanı alfredo bocanegra, kurtulanlardan birinin chapecoense real’de oynayan defans oyuncusu alan ruschel olduğunu ifade etti.

brezilya basını da ruschel'in yanısıra kaleciler danilo ve jakson follmann’ın da kurtulduğunu iddia etti.

afp'nin yerel yetkililere dayandığı habere göre, kaleci danilo kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 

elektrik arıza kodlu mesaj 

havacılık şirketi airplan sa'dan yapılan açıklamada, cp2933 sefer sayılı uçağın, gece yerel saatle 22.00'da kontrol kulesine elektrik arıza kodlu bir mesaj bildiriminde bulunduğunu bildirdi. açıklamada, kazanın meydana geldiği bölgeye sadece kara yoluyla ulaşımın mümkün olduğu, kolombiya hava kuvvetlerinin görevlendirdiği helikopterin olumsuz hava koşulları nedeniyle geri dönmek zorunda kaldığı ifade edildi.

chapecoense real takımı, güney amerika'da copa libertadores'ten sonra en üst seviyedeki futbol turnuvası olan copa sudamericana finali için kolombiya’ya doğru yola çıkmıştı.

atletico nacional ile chapecoense takımları arasında 1 aralık perşembe günü yapılacak sudamericana kupası finali ilk maçı da ertelendi. güney amerika federasyonu ise daha sonra yaptığı açıklamada tüm maçların iptal edildiğini duyurdu. 

kaynak: reuters, aa, storyful, afp ve twitter

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;