Futbol

'Gri eşofman' Kiraly milli takımı bıraktı

Macaristan Milli Futbol Takımı'nın tecrübeli kalecisi Gabor Kiraly, milli takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

Konular: Spor, Euro 2016
Kiraly Macar tarihinin en iyi kalecilerinden [Getty]

kiraly, internet sitesinden yaptığı açıklamada, 1998'den bu yana milli takım için oynadığını ve toplamda 107 maça çıkarak macaristan formasını en çok giyen oyuncu olduğunu belirtip, milli kariyerini bitirdiğini duyurdu. 

alman temsilci hertha berlin'in yanı sıra ingiltere'nin crystal palace, west ham united, aston villa, burnley ve fulham takımlarında oynayan 40 yaşındaki kiraly, geçen seneden beri ülkesinin szombathely ekibinde forma giyiyor.

karşılaşmalarda giydiği gri renkli eşofman altıyla bilinen gabor kiraly, bu yıl fransa'da düzenlenen avrupa futbol şampiyonası'nda görev yaparak, turnuva tarihinde forma giyen en yaşlı futbolcu unvanının sahibi olmuştu.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;