2014 Cumhurbaşkanlığı seçimi

Gül ve Erdoğan'dan yemekli buluşma

Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan, haftalık olağan görüşme için bu kez yemekte bir araya geldi. İki saat süren görüşmede cumhurbaşkanlığı seçiminin de konuşulduğu tahmin ediliyor.

Gül Erdoğan promo

cumhurbaşkanı abdullah gül ve başbakan erdoğan haftalık olağan görüşme için saat 19.30'da bir araya geldi. buluşma, 30 mart yerel seçiminin ardından başlayan cumhurbaşkanlığı tartışmaları sürecinde yapılan görüşmelerden farklı bir mekânda ve prosedürle gerçekleşti. gül ve erdoğan, cumhurbaşkanlığı konutunda bir araya geldi. iki saat süren görüşmede cumhurbaşkanlığı seçiminin de konuşulduğu tahmin ediliyor.

cumhurbaşkanı abdullah gül, resmi kabulleri dışında çankaya köşk'ünü kullanmamış, konut olarak bakanlığı döneminde yerleştiği dışişleri konutunu kullanmaya devam etmişti. 

30 mart seçimlerinden birkaç gün sonra, cumhurbaşkanı abdullah gül, 'cumhurbaşkanlığı seçimi için başbakan ile oturup konuşmanın vakti geldi' diyerek nisan sonu, mayıs başında istişarede bulunacaklarını söylemişti. gül o açıklamasında, başbakanlığa dönüş kapısını da aralık bırakmıştı. ancak başbakan erdoğan'ın milletvekilleri ile yaptığı ve 'cumhurbaşkanı seçilirsem tüm yetkimi kullanırım' mesajını verdiği istişare toplantılarının ardından cumhurbaşkanı gül 'bugünkü şartlarda geleceğe yönelik siyaset planım yok' açıklaması ile sürpriz bir çıkış yapmıştı. gül, putin-medvedev modeline 'demokrasiye yakışmaz' diyerek sıcak bakmadığı mesajını vermişti. 

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;