Gülen örgütü soruşturmaları

Hacı Boydak’a tahliye

Kayseri'de 'paralel devlet yapılanması' soruşturması kapsamında tutuklanan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak tahliye oldu.

Holding yöneticilerinden Hacı Boydak [Fotoğraf: AA]

gülen cemaati’ne yönelik 'paralel devlet yapılanması' soruşturması kapsamında kayseri’de gözaltına alındıktan sonra tutuklanan boydak holding yönetim kurulu başkanı hacı boydak, ankara'da çıkarıldığı mahkemece tahliye edildi. boydak tutuksuz yargılanacak. birlikte tutuklandıkları kardeşi ve holding ceo’su memduh boydak hakkında ise herhangi bir karar çıkmadı.

mart ayı başında tutuklanan hacı ve memduh boydak, sincan cazaevi'nde tutuklu bulunuyordu.

boydak ailesine yönelik gözaltıların ardından 11. cumhurbaşkanı abdullah gül, “boydak ailesi çalışkanlığıyla, dürüstlüğüyle, hayırseverliliğiyle bilinen bir aile. türkiye’nin önemli sanayicilerinden. ümit ederim ki daha fazla rencide edilmezler” ifadelerini kullanmıştı.

kaynak: al jazeera ve dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;