Bilim-Teknoloji

HoloLens ile Minecraft'ı holograma çevirdi

Microsoft, hakkında spekülasyonlar olan hologram başlığı HoloLens'in performansını Minecraft ile gösterdi. Minecraft, holograma dönüştürülerek oynandı.

Konular: Bilim-Teknoloji

microsoft, los angeles'ta düzenlenen e3 2015 fuarında hololens'in çalışıp çalışmadığı yönündeki spekülasyonları sona erdirdi.

hololens ile yapılan sunumda, başlık kullanılarak minecraft oyunu 3d holograma dönüştürüldü. hololens takan oyuncu el hareketleri ve sesli komutlarıyla haritayı ve karakteri sorunsuz bir şekilde kontrol etmeyi başardı.

oyuncuyu sadece genel görünümle sınırlamayan hololens, yapıların içini ve yeraltını da detaylı bir şekilde görebilmenizi sağlıyor. hareket kabiliyetinin sınırsız olduğu yönlendirme şeklinde eylemler sesli komutla gerçekleştirilebiliyor.

microsoft'un sanal gerçeklik başlıkları sunan rakiplerine karşı kozu olan hololens'in ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belli değil. ürünün halen geliştirildiği bilinirken, sony project morpheus ve oculus rift başlıkları gelecek yıl son kullanıcıyla buluşacak.

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;