ABD

Kızılderililere köpeklerle saldırı

ABD'nin Kuzey Dakota eyaletinde kızılderililerin yaşadığı bölgeye inşa edilen petrol boru hattı protesto ediliyor. Boru hattını inşa eden şirketin korumaları, protestocu kızılderililerin üzerine köpekleri saldı.

Konular: ABD

kuzey dakota eyaletindeki standing rock sioux doğal koruma alanına 3.8 milyar dolarlık petrol boru hattı inşa ediliyor. missouri nehrinin yatağında uzanan boru hattının uzunluğu da 2 bin kilometreye yakın. 

proje mahkemelik olsa da, mahkeme 9 eylül'den sonra kararını vereceğini açıkladı. 

bölgede yaşayan kızılderililer ise bu projeye tepkili. 

projeyüzlerce gösterici barışçıl protesto eylemi için proje alanına doğru ilerlerken, özel güvenlik şiddetine maruz kaldı. 

bölgede yaşayan kabilenin sözcüsü steve sitting bear (oturan ayı), 6 protestocunun korumaların üzerlerine saldığı köpekler tarafından ısırılarak yaralandığını, 30 göstericinin de biber gazıyla hafif yaralandığını söyledi. 

kaynak: storyful

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;