Diğer Sporlar

Madalyasını satışa çıkardı

2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda kadınlar gülle atmada birinci olan Polonyalı sporcu Ewa Durska, lösemili bir çocuğunun tedavisi için altın madalyasını açık artırmaya çıkardı.

Rio'da birinciliğe ulaşan Durska, gülleyi 13.94 metreye kadar atarak yeni bir dünya rekoru kırmıştı.

polonyalı sporcu, szczecin radyosu'na yaptığı açıklamada, ağır hastalanan kız çocuğunun durumundan etkilendiğini söyleyerek, "ben o kızı görerek yardım etmek zorunda olduğumu düşünüyorum. rio'da kazandığım altın madalya sadece onun için olsun." ifadelerini kullandı.

anaokulu öğrencisi wiktoria, ağustos ayında rahatsızlanarak, hastaneye kaldırıldı. durska'nın altın madalyasından elde edilecek gelirle, wiktoria'nın tedavisi ve rehabilitasyon masrafları karşılanacak.

rio'da birinciliğe ulaşan durska, gülleyi 13.94 metreye kadar atarak yeni bir dünya rekoru kırmıştı. 39 yaşındaki sporcunun, 2012 londra ve 2008 pekin paralimpik oyunları'ndan da birer altın madalyası bulunuyor.

daha önce rio 2016'da erkekler disk atmada ikinci olan polonyalı atlet piotr malachowski, gümüş madalyasını kansere yakalanan bir çocuğun tedavisi için 126 bin dolara satmıştı.

kaynak: aa
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;