Türkiye - Rusya ilişkileri

Medvedev: Türkiye ile ortak projeleri iptal edebiliriz

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Türkiye ile Rusya arasındaki ortak projelerin iptal edilebileceğini, Türk şirketlerinin de Rus pazarındaki pozisyonlarını kaybedebileceğini söyledi.

türk hava sahasını ihlâl eden rus uçağının düşürülmesine moskova'dan tepkiler gelmeye devam ediyor. rus lider putin'in dünkü "çok ciddi sonuçları olabilir" açıklamasının ardından bugün yazılı bir açıklama yapan rusya başbakanı medvedev de, türkiye ile ortak projelerin iptal edilebileceğini belirtti. medvedev ayrıca, rusya'da faaliyet gösteren türk şiketlerinin de rus pazarındaki pozisyonlarını kaybedebileceğini ifade etti.

medvedev, rus uçağının düşürülmesinin rusya ve nato arasındaki gerilimin artmasına neden olduğunu ve bunun, sınırları korumak dahil, hiçbir çıkar gerekçe gösterilerek gerekçelendirilemeyeceğini söyledi.

kaynak: reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;