ABD

New York'ta 'Rabia' eylemi

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Mısırlılar, New York şehrindeki Times Meydanı’nda toplanarak, 3 Temmuz darbesini ve darbe karşıtlarına uygulanan şiddeti protesto etti.

Haberin Öne Çıkanları

ABD'deki Mısırlılardan protesto

Mursi'ye özgürlük çağrısı yapıldı

Eylemciler, Erdoğan'a da destek verdi

Göstericiler Başbakan Erdoğan'ın 'Rabia' işareti yaptığı pankartlar taşıdı. [AA]

aralarında kadın ve çocukların da olduğu eylemciler, üzerinde ‘rabia’ sembolü olan giysilerle, mısır içişleri bakanı muhammed ibrahim ve savunma bakanı abdulfettah sisi aleyhinde sloganlar attı.

hapisteki muhammed mursi’nin serbest bırakılması çağrısını yineleyen eylemciler, başbakan recep tayyip erdoğan’ın ‘rabia’ işareti yaptığı pankartlar da açtı.

göstericilerden ahmed murad, anadolu ajansı muhabirine, 30 mart'ta türkiye'de yapılacak seçimlerde recep tayyip erdoğan'a destek verdiklerini belirterek, ''tüm mısırlılar erdoğan'ın yanındadır, allah onun yardımcısı olsun'' dedi.

 

 

mısır’ın en büyük davası

darbe yönetiminin 'terör örgütü' ilan ettiği müslüman kardeşler'in yargılandığı ülke tarihinin en büyük davası, 24 mart pazartesi günü devam edecek.

3 temmuz 2013 darbesinden sonra tek seferde en fazla sanığın yargılandığı davada, teşkilatın lideri muhammed bedii'nin de dahil olduğu 1200 sanık, minye'de yeniden hakim karşısına çıkacak. bedii ve 545 sanık, pazartesi günü, diğer sanıklar ise salı günü yargılanacak.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;