Suriye'de iç savaş

Rus uçakları Azez'i vurdu: 15 ölü

Suriye'de Eriha'da pazar yerini bombalayan ve 40 kişinin ölümüne neden olan Rus uçakları akşam saatlerinde de Kilis'in karşısındaki Azez'de sivillerin yaşadığı bir mahalleyi vurdu. 15 kişi öldü.

Arşiv [Fotoğraf: Reuters]

kilis'in karşısındaki suriye'nin halep iline bağlı azez ilçesine rus savaş uçakları saat 18.00 sıralarında halep yolu üzerinde daha önce de hedef alınan tir garajı ile ilçe merkezindeki bir mahalleye yönelik hava saldırısı düzenledi. uçaklardan atılan bombaların infilak etmesinin ardından yerleşim alanında ölen ve yaralananlar oldu. 15'ten fazla kişinin öldü saldırıda yaralanan kişilerden bazıları araçlarla öncüpınar sınır kapısı'na getirildi ve buradan ambulanslarla kilis devlet hastanesi'ne taşındı.

rus savaş uçakları idlib'in eriha ilçesinde pazar yeri ile sivil yerleşim yerini de bombamış, en az 40 kişi ölmüş, 70 kişi yaralanmıştı.

kaynak: dha, al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;