Euro 2016

Şampiyon gibi karşılandı

Euro 2016'da çeyrek final karşılaşmasında Fransa'ya elenen İzlanda milli takımı ülkesinde büyük bir kalabalık tarafından karşılandı.

Konular: Spor, Futbol, Avrupa

euro 2016'da çeyrek final karşılaşmasında fransa'ya elenen izlanda milli takımı ülkesinde büyük bir kalabalık tarafından karşılandı.

euro 2016'da şu ana kadar ilk yarılarda gol atamayan fransa izlanda karşısında ilk yarıyı tam 4-0 önde tamamladı. giroud, pogba, dimitri payet ve griezmann golleri atan isimlerdi.

fransa, izlanda'yı yenerek son yarı finalist oldu ve almanya ile eşleşti. diğer yarı final mücadelesi ise portekiz ile galler arasında.

bir avrupa futbol şampiyonası'na katılan en küçük ülke, 330 bin nüfuslu izlanda ise futbolu, taraftarıyla birçok kesimin sevgisini kazandı.

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;