Futbol

Tribünden itilen taraftar öldü

Arjantin’de Belgrano-Talleres maçında 22 yaşındaki taraftar Emmanuel Balbo, Belgrano forması giymesine karşın karşı takımın taraftarı olduğu düşünülerek linç girişimine uğradı.

Konular: Spor, Arjantin

genç taraftar, korkarak tribünden aşağıya doğru indi. çıkmak isterken kapının üzerindeki boşluktan itildi ve 5 metre yükseklikten düştü. başından ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. balbo, iki günlük yaşam savaşını kaybetti.

yargıç lilliana sanchez, saldırıyı kışkırtan dört kişinin tutuklandığını ve 34 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya olduklarını söyledi.

balbo’nun babası büyük oğlunu da 4 yıl önce bir kazada kaybettiği bilgisini verdi. 

kaynak: al jazeera
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;