Amerika

Trump'ın aklındaki duvar bu değildi

ABD'de başkan seçilen Donald Trump'a sandıktan sadece %18 oyun çıktığı New York'ta, sonuçlardan duyulan endişe, bir altgeçitteki duvara iliştirilen notlara yansıdı. 'Altgeçit Terapisi'ndeki notların birçoğu Trump'ın ABD-Meksika sınırına yapmayı planladığı duvara gönderme yapıyor.

Konular: Amerika

abd'de başkan seçilen donald trump'a sandıktan sadece %18 oyun çıktığı new york'ta, sonuçlardan duyulan endişe, bir altgeçitteki duvara iliştirilen notlara yansıdı. 

manhattan'daki birlik meydanı'nda, matthew "levee" chavez isimli sanatçının başlattığı "altgeçit terapisi" isimli protestoya, binlerce amerikalı katıldı. 

10 binden fazla new yorklu, trump'ın başkan seçilmesi sonrasında ne hissettiğini notlarla duvara iliştirdi. 

amerikalıların notlarına endişe ve hoşnutsuzluk hakim. 

mohammed olivo, böylesine bir protesto şeklinin meydanlara inmekten daha etkili olduğunu düşünenlerden:

"bu, insanların etrafının çevrildiği ve çok sayıda kişinin gözaltına alındığı sokak protestolarından daha güçlü bir eylem. şimdiye kadar gördüğüm protesto biçimleri arasında en güçlüsü. bu tür protestolar, bizi bir araya getiriyor ve bütünleştiriyor." 

kami sing, herkesin söyleyecek sözü olduğuna inanıyor ve "altgeçit terapisi"nin insanların kendilerini ifade etmelerine imkan tanıdığına inanıyır: 

"birçok insan duvara not yazıyor. ben de konuşmak istiyorum, söyleyecek sözüm var, bütün insanların hayatının önemli olduğunu göstermek için notumu yazıyorum."

abd'de 8 kasım'da gerçekleştirilen seçimde new yorkluların %79'u hillary clinton'a, %18'i ise donald trump'a oy vermişti.

'altgeçit terapisi'ndeki notların birçoğu trump'ın abd-meksika sınırına yapmayı planladığı duvara gönderme yapıyor.

kaynak: reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;