Euro 2016

'Uzaktan izlemek çok zor'

Dünya Kupası'nın ardından Avrupa Futbol Şampiyonası'na da sakatlığı nedeniyle katılamayan Türk asıllı Alman futbolcu İlkay Gündoğan, Almanya'nın en iyi takım olduğunu fakat onları uzaktan izlemenin kendisi için çok zor olduğunu söyledi.

İlkay Gündoğan 25 yaşında [Getty]

ilkay gündoğan sakatlıktan dolayı avrupa futbol şampiyonası'na katılamadı. sakatlık haberini geldikten sonra da manchester city onu borussia dortmund'dan transfer etti.

gelecek sene premier lig'de oynayacak gündoğan, euro 2016'yı da yakından takip ediyor. ona göre almanya şampiyonluğun en büyük favorisi ama uzaktan arkadaşlarını izlemek çok zor.

"onları böyle uzaktan izlemek kolay değil. bunu dünya kupası'nda da yaşamıştım. kötü bir duyguydu. ama can-ı gönülden takımımın kazanmasını istiyorum. tüm futbolcular, teknik adamlar bunu arzuluyor. yarı finali hakettiler. ama şampiyonluğa da ulaşacaklar.

guardiola'nın ilk transferi olan gündoğan'ın diz sakatlığının atlatmasının ağustos sonunu bulması bekleniyor. ilkay city'de 16 numaralı formayı giyecek. dortmund'da giydiği 8 numaralı forma takımda samir nasri'ye ait.

kaynak: guardian
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;