Futbol

Brezilya'da Yılın Futbolcusu Danilo

Kolombiya’daki uçak kazasında hayatını kaybeden Chapecoense kalecisi Danilo, Brezilya’daki taraftarların oylarıyla ülkede yılın futbolcusu seçildi.

Konular: Spor, Brezilya
Danilo, 31 yaşındaydı. [Getty]

son olarak copa sudamericana kupası’nda san lorenzo’ya karşı mücadele eden kaleci danilo, internet üzerinden yapılan oylamada oyların yüzde 48’ini topladı.

ödülü, danilo’nun annesi ilaides padilha aldı. padilha “herkese destek ve dualarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

kolombiya’daki uçak kazasında aralarında chapecoense takımının futbolcularının da bulunduğu 71 kişi hayatını kaybetmişti. chapecoense futbol takımı da copa sudamericana finali için atletico nacional ile final maçı oynamaya gidiyordu. bu, kulüp tarihinin en önemli maçı olacaktı.

spor yazarları ödüllerinde de brezilya’da yılın takımı palmeiras, cuca yılın teknik direktörü, gabriel jesus yılın futbolcusu, santos orta sahası vitor bueno da yılın genç futbolcusu seçildi. yilın 11’inde de santos’tan 7 futbolcu yer aldı.

kaynak: reuters 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;