ABD

Clinton: Çin ticari sırları çalıyor

ABD'de başkanlık seçiminin Demokrat Parti adaylarından eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Çin'i 'ticari sırları çalmakla suçladı. Clinton, "ABD'de kıpırıdamadan duran her şeyi hackliyorlar' diye konuştu.

Konular: Hillary Clinton, Çin

2016'daki abd başkanlık seçimi'nin demokrat parti adayı, eski dışişleri bakanı hillary clinton çin'e sert eleştiriler yöneltti. clinton çin'in askeri olarak 'çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü' savunarak, "tedbirli olmamız lazım. çin, anlaşmalı olduğumuz filipinler gibi ülkeleri tehdit edecek askeri tesisler kuruyor. çünkü bu ülkelerle arasında tartışmalı bazı bölgeler bulunuyor" dedi. 

new hampshire'daki seçim kampanyası etkinliğinde taraftarlarına konuşan demokrat aday, çin'i 'siber saldırılar düzenlemekle' da suçlarken, "amerika'da kıpırdamayan her şeyi hacklemeye çalışıyorlar. ticari sırları çalıyorlar. hükümete ilişkin devasa bilgiları çalıyorlar. hepsinde bir menfaat peşindeler" diye konuştu. 

obama yönetimi de pekin'i 'en büyük siber düşman' olarak görüyor. washington, çin'in abd'deki 4.2 milyon personelin bilgilerini çaldığını iddia etmişti. 

kaynak: reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;