Suriye

İhlâlin iz analizi

Genelkurmay, iki F 16'nın Suriye sınırında müdahalede bulunduğu uçağın sınır ihlali yaptığını, yayınladığı iz analiziyle ortaya koydu.

Konular: Rusya, Türkiye, Ortadoğu
[Fotoğraf: AA]

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıkladığı Rus uçağının Türk hava sahasını ihlal görüntüleri, Türkiye'nin hukuki açıdan haklı olduğunu ortaya koydu.

genelkurmay kaynakları, suriye sınırında düşürülen ancak milliyeti bilinmeyen uçağın türk hava sahasını ihlâl ettiğini, uçağın iz analizini yayınlayarak bir kez daha duyurdu. 

tsk'ya göre, hatay'ın yayladağı bölgesinde türk hava sahasını ihlâl eden uçak, ikazlara rağmen ihlâlini sürdürdü.

genelkurmay açıklamasında, uçağın beş dakika içinde 10 kez ikaz edildiği, daha sonra hava kuvvetleri komutanlığı'na bağlı iki f-16 tarafından müdahalede bulunulduğu belirtilmişti.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;