2016 Rio Olimpiyatları

Nazmiye Muratlı dünya rekoru kırdı

Rio 2016 Paralimpik Oyunları'nda Türk halterci Nazmiye Muratlı, 41 kiloda dünya rekoru kırarak altın madalya elde etti. Ecem Taşkın da judoda bronz madalya kazandı.

Konular: Spor, Diğer Sporlar

brezilya'nın rio de janeiro kentinde düzenlenen oyunların ilk gününde, türkiye'ye ilk altın madalya halter branşında geldi. nazmiye muratlı, 104 kiloluk kaldırışıyla dünya rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu.

nazmiye muratlı, londra'da düzenlenen 2012 paralimpik oyunları'nda da dünya rekoru kırarak altın madalya elde etmişti.

oyunlarda kadınlar judo 48 kiloda türkiye'yi temsil eden görme engelli ecem taşkın, bronz madalya kazandı. milli sporcu, bronz madalya mücadelesinde tayvanlı lee kai-lin'e üstünlük sağladı.

öte yandan, tekerli sandalye basketbol milli takımı ise a grubu'ndaki ilk maçında japonya'yı 65-49 mağlup etti.

kaynak: aa
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;