2014 Dünya Kupası

Prandelli'nin yerine Conte

Juventus'tan sürpriz bir kararla ayrılan teknik direktör Antonio Conte, İtalya Milli Takımı'nın başına getirildi.

Konular: Spor, Futbol
İtalya, 2014 Dünya Kupası'nda grup aşamasını geçememişti. [AFP]

45 yaşındaki teknik adam iki yıllık sözleşmeyi kabul etti.

milli takım teknik direktörlüğü yanında tüm milli takımların koordinatörlüğü görevine de getirilen conte'ye, arrigo sacchi'nin yardımcı olacak.

federasyondan anlaşmanın mali bilgileri verilmedi fakat italyan medyasına göre imzalar 3,6 milyon euro karşılığında atıldı. sponsorların da katkısıyla bu miktar 4 milyon euro'yu bulabilecek.

antonio conte, brezilya 2014 dünya kupası'na grup aşamalarında veda ederek hayal kırıklığı yaratan ve bunun sorumluluğunu hissettiği için istifa eden galatasaray teknik direktörü cesare prandelli'nin yerine gelmiş oldu.

conte'nin imza töreni 19 ağustos salı günü yapılacak.

italyan teknik adam juventus ile son yıllarda şampiyonluklara adeta ambargo koymuştu.

kaynak: al jazeera  

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;