Ermenistan'a Eurovision cezası

Avrupa Yayın Birliği, 7 Mart'ta yarışmaya katılmayacağını açıklayan ülkeyi para cezasına çarptırdı.

Konular: Kafkasya, Yaşam

Haberin Öne Çıkanları

'Katılım bedelini ödeyecek'

Artı yüzde 50 ödeyecek

'Finali yayınlayacak'

2011'de yapılan Eurovision şarkı yarışmasını Azerbaycan kazanmıştı. [Reuters]

avrupa yayın birliği (ebu) azerbaycan'da bu ay yapılacak eurovision şarkı yarışmasına katılmayacağını açıklayan ermenistan'a ceza verdi.

açıklamayı ebu’nun medya sorumlusu annika niberg-frankenhauser yaptı.

avrupa yayın birliği'nin kararına göre, ermenistan yarışmaya katılmak için öngörülen tutarı ve bu tutarın yüzde 50'sini para cezası olarak ödeyecek.

'seneye katılamaz'

ayrıca ermenistan devlet televizyonu, yarışmanın final kısmını da yayınlamak zorunda, aksi halde ülke 2013 yılında yapılacak eurovision yarışmasına katılamayacak.

eurovision yarışma kuralları çerçevesinde katılımcı ülke belirli bir zaman içinde katılıp katılmayacağını bildirmesi gerektiğini ve bu sürenin bitmesinin ardından karar veremeyeceğini belirten annika niberg-frankenhauser, ermenistan'ın son tarih geçtikten sonra katılımdan vazgeçtiğini bildirdiğini kaydetti.

ermenistan 7 mart'ta yarışmaya katılmayacağını resmi olarak açıklamıştı. ermeni sanatçılar, azerbaycan-ermenistan sınırında, azeri keskin nişancılarının bir ermeni askeri öldürdüğü gerekçesiyle yarışmayı boykot ettiklerini açıklamıştı.

kaynak: al jazeera ve ajanslar

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;