Casusluk Hattı

Mossad: İran nükleer bomba yapmıyor

Al Jazeera'nin Casusluk Hattı dosyasında ulaştığı belgelere göre, İsrail istihbarat servisi Mossad, İran'ın nükleer silah üzerinde çalıştığına inanmıyor.

Konular: Casusluk Hattı

al jazeera'nin 'casusluk hattı' dosyası kapsamında ulaştığı mossad belgesinde, israil istihbaratının iran’ın nükleer silah üzerinde çalışmadığına inandığı ortaya çıktı.

2012 tarihli belge, israil başbakanı binyamin netanyahu’nun birleşmiş milletler’i iran’ın bir yıl içinde bomba üreteceği konusunda uyardığı konuşmadan bir ay sonra yazıldı.

netanyahu'nun konuşmasıyla çelişki gösteren bu rapor, eski mossad şefi meir dagan'ın ifadeleriyle örtüşüyor. duruma yönelik israil dış politika hamlesinin yanlış olduğunu düşünen dagan, "iran'a saldırmak doğru bir yol değil" ifadesini kullandı.

belge, al jazeera araştırma birimi’nin ortaya çıkardığı ve casusluk hattı dosyasında derlediği yüzlerce sızdırılmış dökümandan sadece birisi.

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;