Casusluk Hattı

Suç ve örtbas

Güney Afrika’da çalınan füze planları, İsrail gizli servisi Mossad’ın eline geçti. Mossad ajanı, planları geri verme karşılığında aklandı. Al Jazeera, Casusluk Hattı dosyasında pazarlığı ortaya çıkardı.

Konular: Casusluk Hattı

al jazeera araştırma birimi, israil’in istihbarat servisi mossad’ın güney afrika’da karıştığı teknoloji hırsızlığı davasını ortaya çıkardı.

güney afrikalı silah üreticisi denel’den çalınan tanksavar füze planları, parçaları ve yazılımları israil istihbarat teşkilatı mossad’ın eline geçti.

iki ülkenin istihbarat servisleri arasında perde arkasında süren savaşın ardından israil planları iade etmeye razı oldu ancak casusluğu gerçekleştiren vatandaşının olaydan aklanmasını şart koştu.

al jazeera'nin casusluk hattı dosyasında ortaya çıkan israil ile güney afrika arasındaki gizli pazarlık, ulaşılan yüzlerce gizli belgeden sadece birisi.

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;