ABD

ABD: Türkiye doğru söylüyor

ABD ordusu, Türkiye'nin Rus jetini vurmadan önce 10 kez uyardığını fakat herhangi bir yanıt alamadığını doğruladı. ABD ordusu sözcüsü Warren, Rus uçağının Türkiye-Suriye sınırının hangi noktasında vurulduğunun şu an için net olmadığını belirtti.

Konular: ABD, Türkiye, Rusya

abd ordusu sözcüsü steve warren, ''türkiye'nin rus uçağını vurmadan önce 10 kez uyardığını doğrulayabilir misiniz'' yönündeki soruya, ''evet, bunu doğrulayabilirim'' yanıtını verdi.

warren, ''olay öncesindeki bütün konuşmalar açık kanallar üzerinden gerçekleştirildiği için her şeyi duyabildik'' diye konuştu.

warren, rus uçağının türkiye-suriye sınırının hangi noktasında vurulduğunun şu an için net olmadığını belirtti.

kaynak: afp

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;