Türkiye Eurovision finalinde

Azerbaycan'da 57'ncisi düzenlenecek olan şarkı yarışmasının kazananı pazar akşamı belli olacak.

Haberin Öne Çıkanları

Dansçılar eşlik etti

Final 26 Mayıs'ta

26 ülke katılıyor

Türkiye'yi Can Bonomo'nun seslendirdiği 'Love Me Back' adlı parça temsil ediyor. [AA]

can bonomo'nun seslendirdiği 'love me back' adlı parça ile türkiye eurovision şarkı yarışması'nda ikinci yarı final grubundan çıkarak finale adını yazdıran 10 ülkeden biri oldu.

finalistler 46 ülkeden gelen halk oylarıyla belirlendi.

türkiye ile birlikte finale sırbistan, makedonya cumhuriyeti, malta, ukrayna, isveç, estonya, norveç, bosna-hersek ve litvanya çıktı.

57. eurovision şarkı yarışması'nın 26 mayıs'ta yapılacak finalinde birinci ve ikinci yarı finalden katılacak 10'ar ülke ile finale doğrudan katılan ingiltere, fransa, italya, ispanya, almanya ve ev sahibi azerbaycan temsilcileri yarışacak.


bonomo'ya sahnede modern bir zeybek koreografisi sunan erkek dansçılar eşlik etti. [aa]

Ülkeler finalde şu sıra ile yarışacak

1.ingiltere, 2.macaristan, 3.arnavutluk, 4.litvanya, 5.bosna-hersek, 6.rusya, 7.izlanda, 8.kıbrıs rum kesimi, 9.fransa, 10.italya, 11.estonya, 12.norveç, 13.azerbaycan, 14.romanya, 15.danimarka, 16.yunanistan, 17.isveç, 18. türkiye, 19.ispanya, 20.almanya, 21.malta, 22.makedonya cumhuriyeti, 23.irlanda, 24.sırbistan, 25.ukrayna, 26.moldova.

birinciler sahne aldı

gecende eurovision şarkı yarışmanın son beş yılında birinciliği kazanan sanatçılar sahne aldı.

azerbaycan'ın geleneksel müzik aletleri tar, saz, kemança, balaban, davul eşliğinde çıkan evrovision birincileri farklı müzik kültürlerinin sentezini oluşturdu.

ilk olarak eurovision 2008'in galibi rusya temsilcisi dima bilan tar eşliğinde, 2007'nin birincisi sırbistan temsilcisi marija serifoviç balaban, 2009'da eurovizyona gönülleri fetheden aleksander rıbak kemança, 2010'da zafere ulaşan almanya temsilcisi lena ise saz ve davul eşliğinde sahne alarak şarkılarını söyledi.

son olarak sahneye çıkan eurovision 2011'in galipleri azerbaycan temsilcileri nigar-eldar ikilisi çıktı.

en son türkiye açıklandı

türkiye’nin finalistler arasında isminin en son açıklanması heyecan yarattı.

bonomo gecenin ardından düzenlenen basın toplantısında, kardeş ülke bakü'de olduğu için şanslı ve mutlu olduğunu belirterek, ''sona kaldığımda ya altın bileti ya da istanbul'a dönüş biletini alacaktım'' dedi.

kaynak: ajanslar

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;